BAJKAL REPORT 8: Pohladenie civilizáciou

BAJKAL REPORT 8: Pohladenie civilizáciou

Chakusy boli čo sa týka ubytovania, po nocľahoch na meteorologickej stanici a základni národného parku, luxusným miestom. Bolo to ako aperitív pred jednodňovým návratom do civilizácie. Z Chakus smerujú naše buchanky do mesta Severobajkalsk s asi 26 000 obyvateľmi. Je to jedno z mála veľkých miest na vyše 4000-kilometrovej trase železnice BAM. Mesto sme s dcérou Saškou navštívili pred dvoma rokmi. Nadviazali sme tu priateľstvo s novinárom Sergejom. Ten pre nás v jednej z izieb hotelovej časti železničnej stanice zorganizoval improvizovanú kanceláriu. Vďaka veľmi kvalitnému internetu sa nám po troch dňoch podarilo odoslať reporty z cesty.

Po asi 4-hodinovej prestávke sme sa znovu vydali k ľadu Bajkalu. Odlúčenie s civilizáciou dnes nebolo dramatické. Mys Koteľnikovskij je na pomery severného Bajkalu skutočne komfortná báza. S Petrom sme si užívali izbu s komplexným vybavením, do bazénov sme sa vybrali v bielych županoch. Večeru podávali v hotelovej reštaurácii. Galina, ktorá inak pre nás pripravuje teplé večere zo zásob, ktoré si vezieme v buchankach, mala dnes oddychový deň.

V kúpeľoch nebolo veľa hostí. Po nás dorazila francúzska skupina cestovateľov po Bajkale. Tiež dve buchanky. Boli tu ešte dve dvojice.

Uprednostnenie internetu pred romantikou divočiny sa prejavilo po 21. hodine. Na hodinu zapli satelitné pripojenie vo veľkej spoločenskej miestnosti. Vystriedali sa tu všetci ubytovaní hostia.

 

One thought on “BAJKAL REPORT 8: Pohladenie civilizáciou

  1. Svetlana Tomanová

    Posielam Sólnyško z Nitričky, dnes celý deň usilovne žiarilo a aj usilovne hrialo, tak nech Vás aspoň virtuálne zohreje v tej Bajkalskej ľadomorni, i keď, ako čítam, ste sa plahočili luxusne v termálnom ľadomorňovom prameni na Myse Koteľnikovskij, len ste pozabudli napísať tú jeho najvyššiu temperatúru, ktorú má, lebo ma interesuje, v akej až ste sa to dinstovali. /ÚÚÚÚÚSMEV/ S.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *