Sibírske siroty: Bajkalsko-amurská magistrála

Autor čitateľsky veľmi úspešnej knihy o Trassibirskej magistrále sa tentokrát vydal po koľajniciach jej mladšej sestry Bajkalsko-amurskej magistrály (BAM). V drsných zimných podmienkach precestujete najkrajšiu ruskú železnicu. Navštívite pre Stredoeurópana neznáme mestá a pohoria Východnej Sibíri a Ďalekého východu. Cestu ukončíte na brehu Tatárskeho prielivu na dohľad ostrovu Sachalin.

Kniha sa začala distribuovať do kníhkupectiev 26. 03. 2019.

 

Možnosť objednať priamo od autora s podpisom.

 


 

Objednať


Napísali o nás: http://www.admkrsk.ru/sites/eng/press/news/Pages/news.aspx?RecordID=1228


Komentáre čitateľov:

Myslím si, že zaujímavými sa miesta na zemi stávajú nielen tým ako vyzerajú, napr. že tam fúkajú vetry, je tam zima, veľké skaly, vysoké hory, široké rieky ( aj keď aj to môže človeka prekvapiť, keď ešte niečo také predtým nevidel ..) ale zaujímavými sa tie miesta na zemi môžu stať aj tým, čo z nich dokážu urobiť ľudia, ktorí tam žijú …. v dobrom, aj zlom smere.
Ľudia ktorí si vážia svoju rodnú zem a starajú sa, aby ostala pekná, živá aj pre ich deti, dokážu  dať tým miestam, ktoré človek navštívi, tú magickú príchuť nového, nepoznaného, tajomstva života… rôznorodosti života….

Miroslav, Rajec, 2. 6. 2020

Chcela by som sa Vám poďakovala za „Sibírske siroty“. Bolo to pre mňa veľmi zaujímavé čítanie a dozvedela som sa veľa nového. Kniha je napísaná vo veľmi pozitívnom duchu a ozaj obsahovo výdatne. Fotografie sú toho všetkého dôkazom. Musím konštatovať, že BAM bola pre mňa ešte lepšia ako Transsib. Som naozaj nadšená a nie raz ma pri čítaní napadlo, že by som to rada zažila. Aj s tou zimou ( zimu mám veľmi rada. Práve takú bielu mrazivú iskrivú a vŕzgavú pod nohami). Nuž, BRAVÓ!!!! Blahoželám, napísali ste to super.

Alžbeta, Trnava 14. 11. 2019

Autor vo svojom cestopise pútavým spôsobom popisuje svoje zážitky. Vybrať sa na bajkalskú magistrálu v zimnom období bola výzva nielen, pre neho ale aj pre jeho dcéru. Nepríjemnú zimu (niekedy aj mínus 36 st.C) vystriedala pohostinnosť a dobrosrdečnosť ľudí, ktorých stretávali počas cesty. Bez dobrého naplánovania trasy a priateľov by sa mu cestovateľský sen nesplnil v takom rozsahu, ako si zaumienil. Priblížil čitateľom aj históriu. V každom mieste zastavenia sa snažil nájsť niečo zaujímavé a dostať sa na miesta niekedy verejnosti neprístupné, neznáme. Výborné čítanie pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť cestovať z finančného hľadiska resp. im to nedovoľuje zdravie. Tak sa aspoň na chvíľku ponoria do príbehu a zabudnú na každodenné starosti.  

Marianna, Žilina 24.05.2019

Prečítané, vtipné, ostatne ako aj predchádzajúce dve knižky.

Soňa, Žilina 20.05.2019

Číta sa to veľmi dobre. Ak si niektorí cestovatelia túto knihu vezmú ako sprievodcu, áno, je to správne. Sú tam presne tie špeciality, ktoré v „bežných“ sprievodcoch nenájdeš. Je to naozaj veľmi pekná kniha.

Dano, Svit 20.05.2019

Ako cestopisec autor podľa mňa podrástol, páčili sa mi viac ako Transsib.
Želám úspešný predaj a mnoho ohlasov od čitateľov.

Roman, Žilina 20.05.2019

One thought on “Sibírske siroty: Bajkalsko-amurská magistrála

  1. Peter

    Dostal som túto knihu do daru spolu s knihou o putovaní po Transsibírskej magistrále na svoje štyridsiate narodeniny od manželky. Je plná tipov na návštevu miest, ktoré sa oplatí pri putovaní Transsibom a BAMom navštíviť, a taktiež sa tam dá dočítať množstvo historických zaujímavostí a reálií súčasného Ruska. Ako rušnovodiča a železničného nadšenca, ale aj ako fanúšika najväčšej krajiny sveta, ma len utvrdila v názore, že tieto miesta treba a chcem navštíviť 🙂

    Trošku sa uchýlim k „hnidopišstvu“ 🙂 Nebolo by v prípade prevodu originálu ruského slova z azbuky do latinky vhodnejšie použit písanú formu daného slova? Napr. slovo „osobenno“ (v knihe „asobenna“), alebo gorodskoj (v knihe „garadskoj“) pôsobia na mňa ako čiastočne rusky hovoriaceho ako päsť na oko 🙂 Je to pripomienka do budúcna, kedže tieto dve hodnotné a inšpirujúce publikácie zrejme nebudú z ruskojazyčného prostredia posledné, ktoré autor vydal, či ešte len plánuje vydať (Bajkal).

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *